ETUSIVU   |   PROSESSI   |   PROJEKTIT  |   YHTEYDET   |   BLOGI   |   REFERENSSIT   |   HISTORIA   |   UUTISET

 

BLOGI MARKKINOINNISTA, MAINONNASTA JA ELÄMÄSTÄ

Perjantai 13.6.2008

Perjantai 13.päivä ei ainakaan minun kohdallani tuonut tänään mitään sen kummempaa negatiivistä asiaa - tai en ainakaan sellaista itse rekisteröinyt. Pikemminkin koko päivä niin työn kuin perheenkin suhteen on ollut pikemminkin positiviivinen ja aurinkoinen päivä.

Tänään myös huomasin, että eräs henkilö johon olen jo muutamaan otteeseen menettänyt uskoni, ehkä sittenkin osaa ottaa itseään niskasta kiinni ja alkaa luovia elämäänsä ns. normaaliin suuntaan ja parempaan huomiseen - saas nähdä, miltä asiat näyttävät ensi viikolla.

Töissä huomasin tänään, että en ehdi käydä toimistolla lainkaan vaan päivä meni asiakkailla ja autossa ja siinä iki "ihanassa" kännykässä, josta onneksi loppui akku jo iltapäivällä eikä sen jälkeen tarvinnut enää siihen vastailla. Minäkun en ole ostanut minkäänlaista autosarjaa tai autolaturia vaikka vuodessa lähemmäksi sitä 40 000 km tuleekin ajattelua ja aina puhelin autossa (on siellä hands freekin...). Tässä illalla sitten laturiin ja viestejä sekä lukemaan että kuuntelemaan... oi niitä aikoja silloin 80-luvulla kun kännykkää ei ollut tai sitten se vuoden 90 meikäläisen ensimmäinen kännykkä - taisi olla joko Motorolan KANNETTAVA malli jonka toiminta-aika oli samaa luokkaa kuin meikäläinen nykyinen juoksukyky eli maksimissaan 100 metriä hölkäten.

On se muuten kummaa kuinka sitä mies muuttuu vuosien varrella semi-aktiivisesta urheilijasta täydelliseksi sohvaperunaksi ja siitä evoluutiosta kääntyminen takaisin aktiiviliikkujaksi ei vaan onnistu sitten millään - vaikka nyt on parempi tietous mitä pitäisi tehdä, on ravinnelisät ja energiajuomat ja ties mitkä personal trainerit ja DVD/video/PC oppaat miten saat itsesi kuntoon.... "I ll be back"... jep, jep- kuten erän yhteistyöfirmani pomo tapaa sanoa, "jep, jep" - että sillei.

Oletko muuten maksanut lähikaupassa Amexilla? Ai jaa miks tämä kysymys, no tuossa omassa lähikaupassa on kesäharjoittelija, joka on ollut kassalla nyt pari kertaa peräkkäin ja aina sama kysymys; tyttö katsoo korttia pari kertaa molemmin puolin ja nostaa katseensa ja kysyy: "ons tää luottokortti?"

...

K


 

 

 

Blogi arkisto:
23.7.2008
9.7.2008
8.7.2008
29.6.2008
17.6.2008
13.6.2008
12.6.2008

 

Markkinointipalvelu AdFox Oy    |    Kalkkipetteri    |    08700 Lohja    | p. 019- 345 1200, 019- 345 1222    |    (c) 2008

Summary in English